Hölgyválasz

  • Rólunk
  • Szolgáltatások
  • Órarend
  • Adatkezelés
  • Jelentkezés
  • GY.I.K.
  • Kapcsolat
  • Partnereink
  • Argentin tangó
  • Társastáncok
  • Salsa (Kubai, Rueda de Casino, Bachata)
  • West coast swing
  • Swing (Lindy hop/Balboa)
  • Vonalas salsa
  • Klasszikus balett
  • Zumba
  • Jóga
  • Stretching - nyújtás
  • BodyArt

Táncórák minden igényhez

 

 

Fontosabb tudnivalók

tanfolyamaink
partner :: ruha :: cipő :: higiénia
tánctanulás időtartama :: gyakorlás :: partnercsere
magánóra vagy csoportos óra? :: helyszín :: viselkedés

 

Tanfolyamaink:

Induló csoportjainkat úgy állítjuk össze, hogy figyelembe vesszük a jelentkezők igényét. Olyan időpontot választunk az óráknak, amely a legalkalmasabb számukra. Általában összegyűjtjük az adatokat, és kiértesítjük a jelentkezőket amint egy csoport elérte a minimális létszámot. Természetesen, ha valakinek még sem felel meg a kijelölt időpont, jelezheti, hogy inkább várna egy másik csoportra.

Tanfolyamaink folyamatosan haladnak, vagyis nem érnek véget egy bérlet lejártával. Tehát abban az esetben, ha veszel egy 5 alkalmas bérletet. és elhasználtad az 5 alkalmat, a bérlet megújításával folytathatod a tánctanulást.

Óráinkat Budapest belvárosában tartjuk, az Opera mellett, könnyen megközelíthető helyen.

Jelentkezni az on-line kérdőív kitöltésével lehet. Kérdéseid nagy részére itt találhatsz választ, és természetesen telefonon is érdeklődhetsz.

 

Partner:


Páros táncokhoz érdemes magatokkal partnert hozni, ha van kéznél. Ha nincs, azt is megpróbáljuk megoldani. Mindenki hasonlóan választ táncpartnert, mint ahogyan barátot/barátnőt. Meg kell küzdeni az esetleges személyiségkülönbségekkel, vagy a külső elvárásokkal, még a magasságkülönbséggel is. A hölgyeknek javasoljuk, hogy szerezzenek partnert, ha módjukban áll. Ha nem sikerül, akkor is jelentkezz bátran és jelöld be, hogy fel akarsz kerülni a partnerkereső-adatbázisba. Nagyon fontos tudni, hogy mi csak a jelentkezések alapján tudunk partnert ajánlani. Tehát ha nincs partnered és nincs a megfelelő időpontra ellenkező nemű szóló jelentkező, akkor nem fogunk tudni segíteni. Amennyiben viszont sikerült partnert szerezned, akkor feltétlenül jelezd felénk a változást! A társastáncos helyek és táncórák jellegzetessége, hogy csaknem 7-9x annyi nő érdeklődik, ezért szeretnénk, ha minél több férfi jelentkezne, hogy a lányok végre táncolhassanak.



Ruha:

Társastáncokhoz bármilyen ruha megfelelő, ami nem túl szűk és nem túl meleg. Az uraknak érdemes váltóinget, vagy pólót is hozni (izzadékonyság függvényében). A hölgyek figyeljenek a túl hosszú trapézszárú nadrágokra, mert könnyen eleshetnek bennük. A szűk szoknya gátolja a mozgást. A műszálas, vagy túl vastag anyagú öltözékben mozogni pedig egészségtelen.

Az olyan műfajoknál (konditánc, pilates, jazztánc, hip-hop, jóga etc.) ahol 'földre kerülhet' az ember, ott célszerű a melegítő, vagy a rugalmas anyagból készült testhezálló nadrág és pamut poló.

A hastánc és flamenco esetén a hölgyek többnyire a body/felső + szoknya kombót választják.


Cipő:

Mindenképpen hozzál magaddal váltócipőt.

Társastáncok (minden páros tánc): a gumitalpú, vagy csúszásgátlós (recés gumibevonatú talp) cipő tapad és ezért nehéz benne táncolni. Javasolt a bőrtalpú, vagy kemény műanyag talpú cipő. A társas műfajoknál fontos figyelembe venni, hogy a hölgyek által annyira kedvelt hosszú orrú cipőkre könnyen ráléphet a partner (még nekünk is nehéz lesz elkerülni), ami a cipőben is kárt okozhat. A hölgyeknek a magassarkú cipő csak akkor javasolt, ha egyébként is rendszeresen abban járnak. A táncosok által közkedvelt 'általános' táncos cipő is megfelelő (igazából jazztánchoz készültek, de már minden műfajban használatosak: Sansha, Capezio, Bloch és társai). Javasoljuk, hogy az urak a széles peremű, hosszított és hasonló divatcipőket kerüljék. Edzőcipőből csak pár teljesen sima talpú, lábra simuló változat jöhet szóba (pl. az új Puma cipők ilyenek).

Latin konditánc és jazztánc: jazzcipő (itt is általában használhatók Sansha, Capezio, Bloch street dance cipői) vagy balettcipő ajánlott

Flamenco, hastánc, steptánc: karaktercipő, vagy speciális flamenco/step cipő, jazzcipő, esetleg balettcipő

Hip-hop: street dance (Sansha, Capezio, Bloch etc.) cipők, edzőcipő

Capoiera, jóga: mezitláb, vagy zokniban.



Higiénia:

Társastáncok esetén különösen fontos, de szóló műfajokban sem nyerő az "oroszlánszag". Főleg az urakat kérjük - kivált, ha munka után közvetlenül jönnek hozzánk -, hogy próbáljanak meg időt szakítani a zuhanyozásra, de legalább egy gyors szappanos kéz és arcmosásra. Dezodor használata kötelező (és az sem baj, ha egy adag kéznél van az órán is). A váltócipő mellé esetleg lábdezodor és egy váltás zokni sem árt. Parfümöt mértékkel és csak minőségit. A Paulay utcai stúdiónkban van lehetőség a zuhanyozásra is.

 

Tánctanulás időtartama:

Műfajonként változó. A szóló műfajokat általában tovább tart megtanulni az általánosan elvárt szinten, mint a páros táncokat. Az ún. 'nemzetközi' társastáncokat (ld. táncok) viszonylag gyorsan lehet tanulni, mert kezdő szinten minden táncból az alapokat tanítjuk meg - alaposan.

Egy táncot tanulni és egy táncot megtanulni azonban két különböző fogalom. Körülbelül fél év intenzív tánctanulás és gyakorlás után mondhatjuk azt, hogy valakinek már lehet elképzelése az adott táncról. Vannak olyan táncok, amelyek az elején tűnnek egyszerűnek, aztán később nehéz fejlődni bennük, és van, amivel elindulni nehéz, aztán később tárulnak fel a benne rejlő lehetőségek.

A legtöbb kurzusunk nem 'X alkalmas kurzus' elven működik, vagyis nem úgy állítjuk össze, hogy mindenből adunk egy kis kóstolót, de igazán semmit sem tanítunk meg. A 8 alkalom alatt a vegyes vagy latin társastánc kurzuson már lehet egészen jól megfogható dolgokat tanulni, de pl. argentin tangóban 10-15 alkalom is szükséges lehet. Hastáncban elérni azt a szintet, amíg önfeledten táncolsz, egy éven is túlnyúlhat.

Persze a legfontosabbak a saját elvárásaid. Sokszor az a hiedelem, hogy "csak a tökéletes a jó" az, ami megakadályozza az embereket abban, hogy magabiztosak legyenek. A tánc nem csak a kiváltságosoké és a született tehetségeké. A tiéd is. Mindenkinek más a tempója és ez nem tehetség kérdése - gátlásoké, neveltetésé, előzetes képzettségé (sport, más koordinációigényes hobbi), foglalkozás és még egy sor faktor függvénye.

Rajtad kívül senki nem várja el tőled, hogy azonnal Fred Astaire legyél, úgyhogy te se tedd. Ne feledd: ahhoz, hogy jobb legyél, egyetlen dolgod van, eljönni a táncórára.


Gyakorlás:

Az óráinkon az új anyag és az ismétlés-gyakorlás egyaránt súlyt kap, de ez nem helyettesíti az önálló gyakorlást. Persze lehet gyakorlás nélkül is tanulni, csak minek? A tánctanulás - mint minden mozgástanulás - elsősorban az ismétlések számától függ. Tízszer, százszor, ezerszer. Sokan azt sem tudják, hogy egy sor klubban, szórakozóhelyen lehet ezeket a táncokat táncolni, barátságos, otthonos közegben. Célunk, hogy olyan hobbitáncosok kerüljenek ki a kezünk alól, akik jól elboldogulnak ezeken a helyeken és a táncot a tánc öröméért szeretik.


Partnercsere:

A társastánc órákon előszeretettel alkalmazott pedagógiai eszköz. Nagyon kényelmes, ha valaki a saját párjával táncol, akit már megszokott. Csak nem hasznos. Az összeszokott párok megtanulják egymás hibáit és kikerülik, kompenzálják azokat. Ez sokszor gátolja a további fejlődést. Igyekszünk a nemek arányára odafigyelni, hogy senki ne maradjon partner nélkül.

 

Magánóra / Csoportos óra:

Mikor érdemes az egyiket vagy a másikat választani? Egy részről pénzkérdés, másrészről nem az. Miért? Sokan nem gondolják át, hogy bár egy magánóra (szóló jelentkezőnek) négyszer-ötször drágább, mint egy csoportos óra, de annyival több figyelmet, személyre szabottabb információt is kapnak cserébe. A kiscsoportos órák kifejezetten alkalmasak arra, hogy az új információt és a felügyelt gyakorlást megfelelő arányban biztosítsák. A hagyományos tanfolyamokat elsősorban azoknak ajánljuk, akiknek a haladási tempóval szemben fontosabb a szórakoztató tanulás és a jó társaság.



Helyszín:

A kurzusok helyszínét a tanfolyamok kiírása mellett találod, vagy a jelentkezés véglegesítését követően (ld. jelentkezési lap) küldjük meg. A központi táncstúdiónk, amelyben a kurzusaink zömét tartjuk: 1066 Budapest, Paulay Ede u. 41. Az épület a Hajós u. és a Paulay Ede u. sarkán, az Operával balra szemben (vagy a volt Balettintézet háta mögött, jobbra) lévő kis utcában van, a bejárat közvetlenül látható az Operától.



Viselkedés:

Mivel az órák helyszínén nem akarunk rossz viszonyt az épületben lakókkal (a belvárosi helyszínek mindegyike felett lakóház van), így kérjük, hogy kerüljétek a hangoskodást és érkezzetek pontosan. Köszönjük!

 

 

Weboldal tartalom felhasználás:

A holgyvalasz.hu weboldalon/domain név alatt található írásos és képi anyagok a Csimborasszó Művészeti Közhasznú Nonprofit Kft. tulajdona. Az oldalon található tartalom kizárólag a tulajdonos írásos, előzetes hozzájárulásával és minden esetben a forrás pontos megjelölésével használhatók fel.

  • Rólunk
  • Szolgáltatások
  • Órarend
  • Adatkezelés
  • Jelentkezés
  • GY.I.K.
  • Kapcsolat
  • Partnereink
webdesign, honlap készítés, weblap készítés, arculattervezés, szoftverfejlesztés, grafika, ügyviteli rendszer, hosting webdesign